BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJWYNIKI ANALIZY STATYSTYCZNEJ W ZAKRESIE ŚREDNIEJ ZDAWALNOŚCI OSÓB SZKOLONYCH W OŚRODKACH SZKOLENIA
KIEROWCÓW Z TERENU POWIATU OPATOWSKIEGO ZA ROK 2015
Analiza sporządzona została na podstawie raportów uzyskanych z WORD: TARNOBRZEG, KIELCE, RADOM, LESZNO. Łącznie w opracowaniu wykorzystano 6 raportów, których wyniki ujęto w poniższych zestawieniach.
Z przedstawionego zestawienia wynika, iż:
| KATEGORIA „B” |
|
| |||
| Egzamin teoretyczny | Egzamin praktyczny |
| |||
| Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Nazwa ośrodka szkolenia, Numer ewidencyjny |
|
| 31 | 41,94 % | 58 | 20,69 % | Ośrodek Szkolenia Zawodowego Kierowców Ligi Obrony Kraju 00012606 |
|
| 353 | 30,88 % | 373 | 23,86 % | Ośrodek Szkolenia Kierowców „START-2” S.C. Tadeusz Andrzej Dragan, Grzegorz Piotr Popek, Jacek Dragan 00022606 |
|
| 222 | 32,88 % | 171 | 34,50 % | Ośrodek Szkolenia Kierowców „DAR” Adam Rusak 00042606 |
|
| 224 | 24,11 %
| 135 | 32,59 % | Szkoła Nauki Jazdy Emil Urban 00062606 |
|
| 493 | 35,29 % | 473 | 31,08 % | Ośrodek Szkolenia Kierowców „AUTO-AS” Andrzej Sobczyński 00082606 |
|
| 194 | 35,05 % | 158 | 37,97 % | Ośrodek Szkolenia Kierowców „DRIVER” Kozak Krzysztof Roman 00122626 |
|
| 385 | 40,78 % | 464 | 27,16 % | F.U. „POLMOT 2” CENTRUM SZKOLENIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW, PROJEKTOWANIE 00142606 |
|
Najwyższa średnia zdawalność ośrodków szkolenia kierowców na kategorię B z egzaminu teoretycznego, która wynosi 41,94 % jest w ośrodku nr 00012606, a najniższa w ośrodku nr 00062606 i wynosi 24,11 %. Natomiast zdawalność ośrodków szkolenia kierowców na kategorię B z egzaminu praktycznego, która wynosi 37,97 % jest w ośrodku nr 00122606, a najniższa w ośrodku nr 00012606 i wynosi 20,69 %.
| KATEGORIA „B+E” |
|
| |||
| Egzamin teoretyczny | Egzamin praktyczny |
| |||
| Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Nazwa ośrodka szkolenia |
|
| - | - | 9 | 66,67 % | F.U. „POLMOT 2” CENTRUM SZKOLENIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW, PROJEKTOWANIE 00142626 |
|
| - | - | 1 | 0% | Szkoła Nauki Jazdy Emil Urban 00062606 |
|
| KATEGORIA „A” |
|
| |||
| Egzamin teoretyczny | Egzamin praktyczny |
| |||
| Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Nazwa ośrodka szkolenia |
|
| 1 | 0 % | - | - | Ośrodek Szkolenia Kierowców „START-2” S.C. Tadeusz Andrzej Dragan, Grzegorz Piotr Popek, Jacek Dragan 00022606 |
|
| - | - | 2 | 0 % | Ośrodek Szkolenia Kierowców „DAR” Adam Rusak 00042606 |
|
| 1 | 100 % | 1 | 0 % | Szkoła Nauki Jazdy Emil Urban 00062606 |
|
| 14 | 50 % | 21 | 28,57 % | F.U. „POLMOT 2” CENTRUM SZKOLENIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW, PROJEKTOWANIE 00142606 |
|
| 4 | 0% | - | - | Ośrodek Szkolenia Kierowców „AUTO-AS” Andrzej Sobczyński 00082606 |
|
Średnia zdawalność na kategorię A w ośrodkach szkolenia kierowców na terenie Powiatu Opatowskiego z egzaminu teoretycznego wynosi 100 % i jest najwyższa w ośrodku nr 00062606 a najniższa w ośrodku nr 00022606 i 00082606 i wynosi 0 %. Zdawalność na kategorię A z egzaminu praktycznego wynosi 28,57 % i jest najwyższa w ośrodku nr 00142606, a najniższa w ośrodku nr 00042606 i 00062606 i wynosi 0 %.
| KATEGORIA „C” |
| |||
| Egzamin teoretyczny | Egzamin praktyczny |
| ||
| Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Nazwa ośrodka szkolenia |
| 23 | 26,09 % | 8 | 62,50 % | Ośrodek Szkolenia Zawodowego Kierowców Ligi Obrony Kraju 00012606 |
| 35 | 31,43 % | 22 | 31,82 % | Ośrodek Szkolenia Kierowców „DAR” Adam Rusak 00042606 |
| 34 | 23,53 %
| 16 | 50,00 % | Szkoła Nauki Jazdy Emil Urban 00062606 |
| 82 | 40,24 % | 49 | 61,22 % | F.U. „POLMOT 2” CENTRUM SZKOLENIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW, PROJEKTOWANIE 00142606 |
Najwyższa zdawalność na kategorię C z egzaminu teoretycznego wynosi 40,24 % i jest w ośrodku nr 00142606, a najniższa w ośrodku nr 00062606 i wynosi 23,53 %, a z egzaminu praktycznego wynosi 62,50 % i jest w ośrodku nr 00012606, a najniższa w ośrodku nr 00042606 i wynosi 31,82 %.
| KATEGORIA „C+E” |
|
| |||
| Egzamin teoretyczny | Egzamin praktyczny |
| |||
| Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Nazwa ośrodka szkolenia |
|
| - | - | 21 | 33,33 % | Ośrodek Szkolenia Zawodowego Kierowców Ligi Obrony Kraju 00012606 |
|
| - | - | 35 | 14,29 % | Ośrodek Szkolenia Kierowców „DAR” Adam Rusak 00042606 |
|
| - | - | 9 | 33,33 % | Szkoła Nauki Jazdy Emil Urban 00062606 |
|
| - | - | 54 | 59,26 % | F.U. „POLMOT 2” CENTRUM SZKOLENIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW, PROJEKTOWANIE 00142606 |
|
Na kategorię C+E z egzaminu praktycznego zdawalność wynosi 59,26 % i była w ośrodku nr 00142606, a najniższa była 14,29 % w ośrodku
nr 00042606.
| KATEGORIA „T” |
|
| |||
| Egzamin teoretyczny | Egzamin praktyczny |
| |||
| Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Nazwa ośrodka szkolenia |
|
| 8 | 62,50 % | 22 | 27,27 % | Ośrodek Szkolenia Kierowców „START-2” S.C. Tadeusz Andrzej Dragan, Grzegorz Piotr Popek, Jacek Dragan 00022606 |
|
| 21 | 23,81 % | 10 | 50,00 % | Ośrodek Szkolenia Kierowców „DAR” Adam Rusak 00042606 |
|
| 25 | 32,00 % | 23 | 34,78 % | F.U. „POLMOT 2” CENTRUM SZKOLENIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW, PROJEKTOWANIE 00142606 |
|
Na kategorię T z egzaminu teoretycznego w przedmiotowym okresie zdawalność wynosiła 62,50 % w ośrodku nr 00022606, natomiast najniższa w ośrodku nr 00042606 i wynosiła 23,81 %. Na kategorię T z egzaminu praktycznego wynosiła 50,00 % w ośrodku nr 00042606, a najniższa w ośrodku nr 00022606 i wynosiła 27,27 %.
| KATEGORIA „A2” |
|
| |||
| Egzamin teoretyczny | Egzamin praktyczny |
| |||
| Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Nazwa ośrodka szkolenia |
|
| 5 | 40,00 % | 10 | 30,00 % | F.U. „POLMOT 2” CENTRUM SZKOLENIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW, PROJEKTOWANIE 00142606 |
|
| 5 | 80,00% | 11 | 36,36% | Szkoła Nauki Jazdy Emil Urban 00062606 |
|
| Najwyższa średnia zdawalność ośrodków szkolenia kierowców na kategorię B z egzaminu teoretycznego, która wynosi 41,94 % jest w ośrodku nr 00012606, a najniższa w ośrodku nr 00062606 i wynosi 24,11 %. Natomiast zdawalność ośrodków szkolenia kierowców na kategorię B z egzaminu praktycznego, która wynosi 37,97 % jest w ośrodku nr 00122606, a najniższa w ośrodku nr 00012606 i wynosi 20,69 %. |
| ||||
| KATEGORIA „A1” |
|
| |||
| Egzamin teoretyczny | Egzamin praktyczny |
| |||
| Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Nazwa ośrodka szkolenia |
|
| 3 | 33,33 % | 1 | 100,00 % | F.U. „POLMOT 2” CENTRUM SZKOLENIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW, PROJEKTOWANIE 00142606 |
|
| KATEGORIA „AM” |
|
| |||
| Egzamin teoretyczny | Egzamin praktyczny |
| |||
| Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Ilość przeprowadzonych egzaminów | Wyników pozytywnych | Nazwa ośrodka szkolenia |
|
| 12 | 50,00 % | 8 | 50,00 % | F.U. „POLMOT 2” CENTRUM SZKOLENIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW, PROJEKTOWANIE 00142606 |
|
ŚREDNIA ZDAWALNOŚĆ NA DANĄ KATEGORIĘ W OŚRODKACH SZKOLENIA KIEROWCÓW W POWIECIE OPATOWSKIM
NA KATEGORIĘ B :
|
| EGZAMIN TEORETYCZNY | EGZAMIN PRAKTYCZNY |
| ||
| Lp. | Wyniki pozytywne | Wyniki negatywne | Wyniki pozytywne | Wyniki negatywne | Numer ewidencyjny OSK |
| 1. | 13 | 18 | 12 | 46 | 00012606 |
| 2. | 109 | 244 | 89 | 284 | 00022606 |
| 3. | 73 | 149 | 59 | 112 | 00042606 |
| 4. | 54 | 170 | 44 | 91 | 00062606 |
| 5. | 174 | 319 | 147 | 326 | 00082606 |
| 6. | 68 | 126 | 60 | 98 | 00122606 |
| 7. | 157 | 228 | 126 | 338 | 00142606 |
| suma | 648 | 1254 | 537 | 1295 |
|
Zdawalność na kategorię B we wszystkich ośrodkach na terenie Powiatu Opatowskiego z części teoretycznej wynosiła 34,07 % i z praktycznej 29,31%.
NA KATEGORIĘ C :
|
| EGZAMIN TEORETYCZNY | EGZAMIN PRAKTYCZNY |
| ||
| Lp. | Wyniki pozytywne | Wyniki negatywne | Wyniki pozytywne | Wyniki negatywne | Numer ewidencyjny OSK |
| 1. | 6 | 17 | 5 | 3 | 00012606 |
| 2. | 11 | 24 | 7 | 15 | 00042606 |
| 3. | 8 | 26 | 8 | 8 | 00062606 |
| 4. | 33 | 49 | 30 | 19 | 00142606 |
| suma | 58 | 116 | 50 | 45 |
|
Zdawalność na kategorię C we wszystkich ośrodkach na terenie Powiatu Opatowskiego z części teoretycznej wynosiła 33,33 % i z praktycznej 52,63 %.
NA KATEGORIĘ CE :
|
| EGZAMIN TEORETYCZNY | EGZAMIN PRAKTYCZNY |
| ||
| Lp. | Wyniki pozytywne | Wyniki negatywne | Wyniki pozytywne | Wyniki negatywne | Numer ewidencyjny OSK |
| 1. |
|
| 7 | 14 | 00012606 |
| 2. |
|
| 5 | 30 | 00042606 |
| 3. |
|
| 3 | 6 | 00062606 |
| 4. |
|
| 32 | 22 | 00142606 |
| suma |
|
| 47 | 72 |
|
Zdawalność na kategorię CE we wszystkich ośrodkach na terenie Powiatu Opatowskiego z części praktycznej wynosiła 39,50 %.
NA KATEGORIĘ A :
|
| EGZAMIN TEORETYCZNY | EGZAMIN PRAKTYCZNY |
| ||
| Lp. | Wyniki pozytywne | Wyniki negatywne | Wyniki pozytywne | Wyniki negatywne | Numer ewidencyjny OSK |
| 1. | 0 | 1 | - | - | 00022606 |
| 2. | 0 | 0 | 0 | 2 | 00042606 |
| 3. | 1 | 0 | 0 | 1 | 00062606 |
| 4. | 7 | 7 | 6 | 15 | 00142606 |
| 5. | 0 | 4 | 0 | 0 | 00082606 |
| suma | 8 | 12 | 6 | 18 |
|
Zdawalność na kategorię A we wszystkich ośrodkach na terenie Powiatu Opatowskiego z części teoretycznej wynosiła 40 % i z praktycznej 25 %.
NA KATEGORIĘ T :
|
| EGZAMIN TEORETYCZNY | EGZAMIN PRAKTYCZNY |
| ||
| Lp. | Wyniki pozytywne | Wyniki negatywne | Wyniki pozytywne | Wyniki negatywne | Numer ewidencyjny OSK |
| 1. | 5 | 3 | 6 | 16 | 00022606 |
| 2. | 5 | 16 | 5 | 5 | 00042606 |
| 3. | 8 | 17 | 8 | 15 | 00142606 |
| suma | 18 | 36 | 19 | 36 |
|
Zdawalność na kategorię T we wszystkich ośrodkach na terenie Powiatu Opatowskiego z części teoretycznej wynosiła 33,33 % i z praktycznej 34,55 %.
| ZA OKRES OD 01.01.2015 r. do 31.12.2015 r. |
|
| |||||||||
| Egzamin teoretyczny |
| Egzamin praktyczny |
|
| |||||||
| Lp. | OGÓŁEM | pozytywne | % | OGÓŁEM | pozytywne
| % | Nazwa ośrodka szkolenia, Numer ewidencyjny |
| |||
| 1. | 54 | 19 | 35,19% | 87 | 24 | 27,59
| Ośrodek Szkolenia Zawodowego Kierowców Ligi Obrony Kraju 00012606 |
| |||
| 2. | 362 | 114 | 31,49% | 395 | 95 | 24,05% | Ośrodek Szkolenia Kierowców „START-2” S.C. Tadeusz Andrzej Dragan, Grzegorz Piotr Popek, Jacek Dragan 00022606 |
| |||
| 3. | 278 | 89 | 32,01% | 240 | 76 | 31,67% | Ośrodek Szkolenia Kierowców „DAR” Adam Rusak 00042606 |
| |||
| 4. | 264 | 67 | 25,38% | 173 | 59 | 34,10% | Szkoła Nauki Jazdy Emil Urban 00062606 |
| |||
| 5. | 497 | 174 | 35,01% | 473 | 147 | 31,08% | Ośrodek Szkolenia Kierowców „AUTO-AS” Andrzej Sobczyński 00082606 |
| |||
| 6. | 194 | 68 | 35,05% | 158 | 60 | 37,97% | Ośrodek Szkolenia Kierowców „DRIVER” Kozak Krzysztof Roman 00122626 |
| |||
| 7. | 526 | 214 | 40,68% | 639 | 216 | 33,80% | F.U. „POLMOT 2” CENTRUM SZKOLENIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO KIEROWCÓW, PROJEKTOWANIE 00142606 |
| |||
Najwyższa średnia zdawalność w ośrodkach szkolenia kierowców z terenu powiatu opatowskiego z egzaminu teoretycznego wynosi 40,68 % jest w ośrodku nr 00142606, a najniższa w ośrodku nr 00062606 i wynosi 25,38 %. Natomiast najwyższa zdawalność ośrodków szkolenia kierowców z egzaminu praktycznego wynosi 37,97 % jest w ośrodku nr 00122606, a najniższa w ośrodku nr 00022606 i wynosi 24,05 %.
W analizowanym okresie do tutejszego organu nie wpłynęła żadna skarga na ośrodki szkolenia kierowców.
Przedmiotowa informacja zostaje podana do publicznej wiadomości poprzez publikację na stronie internetowej www.bip.gov.pl oraz umieszczona na tablicy informacyjnej Starostwa Powiatowego w Opatowie.
Opracował : Tadeusz Bieniek Zatwierdził : Wicestarosta Gustaw Saramański